Webion » אלמנטור הפייג' בילדר הישראלי לבניית אתרים

אלמנטור הפייג' בילדר הישראלי לבניית אתרים

בשנים האחרונות אחד התוספים שעשה את השינוי המשמעותי ביותר הוא אלמנטור. מדובר על חברה ישראלית (כן, כן כחול לבן) שבנתה תוסף שמאפשר ליצור ולערוך עמודים בצורה קלה ופשוטה ביותר. התוסף מאוד אינטואיטיבי ולפעמים אפשר גם לגשת לאתר מבלי היכרות מוקדמת ולהיות מסוגלים לערוך ולשנות דברים שם.

אלמנטור הפייג' בילדר הישראלי לבניית אתרים

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מה זה אלמנטור (Elementor)? ואיך זה עובד בפועל?

איך אלמנטור עובד בפעול? ברגע שמתקינים את אלמנטור על האתר נקבל עשרות ווידג'טים שנוכל לגרור ולערוך באתר באופן מהיר וקל במיוחד. כמות האפשרויות שיהיו פתוחות עבורכם יכולות להשתנות לפי סוג הרישיון שיש לכם לתוסף. במידה ומדובר על גרסה חינמית אז יהיו לכם פחות אפשרויות ובגרסה בתשלום כל האפשרויות יהיו פתוחות.

מתחת אפשר לראות דוגמא לסרגל הניווט של אלמנטור ולכמה ווידג'טים שמופיעים בתוסף ואנחנו יכולים להוסיף לאתר על ידי גרירה שלהם לעמוד בצד השמאלי.

ממשק ניהול של אלמנטור

החלק הכי טוב באלמנטור זה הוא לא העובדה שקל לגרור את הווידג'טים לאתר, הסיבה שרצוי לעבוד עם אלמנטור היא בגלל היכולת לערוך עמודים ממש בקלות.

אין צורך בידע טכני בכלל, ואפילו אנשים שרואים את התוסף ואזור העריכה בפעם הראשונה בחיים שלהם מצליחים לערוך עמודים באתרים לאחר צפייה בהדרכה של כמה דקות בודדות. אפשר גם לצפות בסרטון הדרכה הבא בכדי להבין איך אפשר לערוך וליצור עמודים באמצעות אלמנטור.

סדרות הדרכה המסביר על יצירה ועריכת עמודים בוורדפרס באמצעות אלמנטור (Elementor)

יצירה ועריכת עמודים בוורדפרס באמצעות אלמנטור (Elementor)

לימוד בניית אתרים באלמנטור

למרות שמספיק לצפות בהדרכה קצרה על מנת ללמוד איך להשתמש באלמנטור, עבור אלו מכם שרוצים ללמוד איך להשתמש בתוסף באופן מקצועי (בעיקר עבור בוני אתרים) חשוב להבין שהתוסף הזה כל כך פופולרי שהיום יש קורסים שלמים ללימוד בניית אתרים באלמנטור.

קורס אלמנטור הוא דרך מצוינת עבורכם לחסוך את עקומת הלמידה שיש בתהליך ובאמצעות קורסים מהסוג הזה תוכלו גם ללמוד איך לבנות אתרים מורכבים בהרבה יותר מהאתרים הפשוטים שאתם תוכלו לבנות ללא ידע אמיתי.

במסגרת הקורס בניית אתרים באלמנטור תוכלו ללמוד איך להשתמש בבונה התבנית, איך להשתמש בווידג'טים מרכזיים, שינוי הגדרות, יצירת Header ו-Footer, התאמה למובייל, טפסי יצירת קשר, יצירת עמודים, יצירת בלוג, יצירת פוסטים ועוד….

לאלמנטור יש גם ערוץ יוטיוב שמכיל מגוון סרטוני הדרכה וחידושים של התוסף. גם שם אפשר לצבור הרבה ידע אבל זה בדרך כלל יהיה ידע נקודתי שפחות יעזור ללמוד ולהבין איך בונים אתר שלם ומורכב באמצעות התוסף.

אלמנטור בחינם או אלמנטור PRO בתשלום

נכון להיום לאלמנטור יש גרסה בחינם עם מיליוני הורדות, ויש להם גם גרסה בתשלום שבה יש צורך לרכוש רישיון עבור כל אתר יש גם חבילת רישיונות עבור מספר אתרים גדול יותר.

המחירים של אלמנטור השתנו כמה פעמים בשנים האחרונות והם עשויים להשתנות בשנית גם בעתיד. נכון להיום המחיר של רישיון לאתר אחד עולה 200 ש"ח ובמידה ואתם רוכשים רישיון למספר גדול של אתרים המחיר היחסי לרישיון של האתר יהיה קטן יותר.

לצורך הדוגמא המחיר של רישיון של 25 אתרים הוא 799 ש"ח ושם המחיר היחסי לרישיון של אתר אחד הוא 31.96 ש"ח. החבילה הזאת מתאימה בעיקר למי שעוסק בתחום של בניית אתרים וזה פחות יתאים למי שבונה אתר בודד עבור עצמו.

בעמוד התשלום של אלמנטור חשוב לשים לב שהיום יש להם חבילה המכילה רק רכישה של התוסף וחבילה המכילה גם רכישה של התוסף וגם רכישה של האחסון. במרבית המקרים ההמלצה תהיה לרכוש אך ורק את התוסף ויש מספיק חברות אחסון מומלצות אחרות שיציעו תמורה טובה לכסף שלכם.

זה אומנם יותר מורכב אבל אפשר לבנות אתרים גם ללא אלמנטור פרו כאשר מדובר על אתרים פשוטים, ואם יש לכם את היכולת לבנות את האתר ללא אלמנטור פרו אז זאת תהיה אפשרות עדיפה אבל מרביתכם כן תצטרכו להשתמש באלמנטור פרו כדי לפתוח את האפשרויות המתקדמות.

ככל שהאתר יותר מורכב לא תהיה לכם ברירה ויהיה צורך לרכוש רישיון לאלמנטור פרו על מנת לחסוך את הזמן של בניית האתר באופן משמעותי.

למי שרוצה אפשר להוריד את התוסף החינמי של אלמנטור על ידי לחיצה כאן.

חסרונות של אלמנטור

לאלמנטור יש יתרונות רבים אבל יש להם גם לא מעט חסרונות שכדאי להכיר.

החיסרון הראשון הוא הנושא של המחיר. במרבית המקרים יהיה צורך לרכוש אלמנטור פרו וכפי שהבנתם זה עשוי להגיע לעלויות גבוהות במיוחד כשיש לכם הרבה אתרים שונים.

החיסרון השני הוא זמני הטעינה של התוסף – אלמנטור הוא אחד התוספים הכבדים ביותר שיש והוא גורם להאטה משמעותית בזמני הטעינה ובציוני המהירות של האתר שלכם.

החיסרון השלישי הוא באגים – זה קורה די הרבה שיש לכם אתר שעובד בצורה טובה ואתם מעדכנים את התוסף של אלמנטור וכל התצוגה והעיצוב של האתרים נשברים.

למי שאוהב יציבות וחוסר שינויים זה כנראה אחד החסרונות המשמעותיים ביותר כי ברגע שהאתר נשבר זה יותר תקלה שאנחנו צריכים לפתור באופן מיידי. זאת גם הסיבה שרצוי לבצע גיבוי לאתר לפני שמבצעים עדכון לתוספים באופן כללי ובמיוחד כאשר מבצעים עדכון לאלמנטור.

כל האתר מתבסס על התוסף – הבעיה האחרונה היא שכאשר אנחנו משתמשים באלמנטור כל העיצוב של האתר מתבסס על התוסף. ההתבססות על התוסף גורמת לכך שאם נרצה להחליף אותו ולהשתמש בתוסף אחר במקום זה יהיה מאוד מורכב.

למי שרוצה להבין קצת יותר על החסרונות ואיך זה נראה בפועל אפשר לצפות בסרטון הבא:

למה לא להסתמך יותר מידי על אלמנטור? - חסרונות של אלמנטור שאתם חייבים להכיר
כלי נגישות